Novinky a aktuality
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY NA PODZIM V NABÍDCE!

Vážení klienti, připravili jsme pro Vás první nabídku poznávacích zájezdů na letošní podzim. Na našich stránkách již nyní naleznete nabídku poznávacích zájezdů do Portugalska, Maroka, Izraele, Indie. V současné době pro Vás připravujeme nabídku poznávacích zájezdů do Dubaje, Turecka a na Severní Kypr a také se můžete těšit na nové poznávací zájezdy do exotických zemí.Těšíme se na Vás!

Více informací...
KATALOG CK TOPFLY

Vážení klienti, je nám ctí Vám představit náš nový katalog pro sezónu 2018. Katalog naleznete ke stažení na našem webu v sekci "pro klienty" nebo na odkazu níže. V případě, že si přejete katalog zaslat poštou, prosíme o zaslání kontaktní adresy na rezervace@topfly.cz . Přejeme Vám šťastný výběr dovolené.

Více informací...
zx: sx: kypr


Destinace - Kypr


object(DibiRow)#19 (6) { ["stredisko_id"]=> int(115) ["nazev"]=> string(8) "Protaras" ["popis"]=> string(0) "" ["popis_kratky"]=> string(422) "Představte si nejjemnější písek, tyrkysové moře a úžasný podmořský svět! To jsou hlavní lákadla dovolené v Protaras! Ve skvěle vybaveném letovisku s nejkrásnějšími plážemi Kypru najdete vše, co báječná dovolená u moře nabízí! Užijte si lenošení na plážích a po setmění rušnou Protaras Avenue s množstvím zábavy, hudby a skvělými pochoutkami kyperské kuchyně. Inspirujte se našimi zájezdy a zvolte Protaras! Budete nadšeni." ["teplota"]=> NULL ["DEST_STAT"]=> string(4) "Kypr" }
Protaras
Protaras
Představte si nejjemnější písek, tyrkysové moře a úžasný podmořský svět! To jsou hlavní lákadla dovolené v Protaras! Ve skvěle vybaveném letovisku s nejkrásnějšími plážemi Kypru najdete vše, co báječná dovolená u moře nabízí! Užijte si lenošení na plážích a po setmění rušnou Protaras Avenue s množstvím zábavy, hudby a skvělými pochoutkami kyperské kuchyně. Inspirujte se našimi zájezdy a zvolte Protaras! Budete nadšeni.

více informací o destinaci méně informací o destinaciobject(DibiRow)#20 (6) { ["stredisko_id"]=> int(92) ["nazev"]=> string(12) "Severní Kypr" ["popis"]=> string(6015) "

Pobřeží, kde nikdo neleží

Na pobřeží Středozemního moře omývajícího Severní Kypr se hladce dostanete z Prahy na letiště Ercan už za tři hodiny. Čekat můžete všechno, jen ne přeplněné pláže. Místo nich vás nadchnou opuštěné zátoky s čistými, jemně písčitými plážemi i plážičkami a průzračným mořem. Přesto žijí místní městečka čilým denním i nočním ruchem. V místních restauracích a tavernách můžete ochutnávat speciality inspirované středomořskou a tureckou kuchyní. Severní Kypr, to je ale také úchvatné spojení pozůstatků antických staveb starověkých Řeků a Římanů, byzantských kostelů, křižáckých pevností a samozřejmě přírody, lákající k procházkám i cyklistickým výletům.

Díky své poloze v subtropickém pásu je letní sezóna na Kypru delší než v jižních částech pevninské Evropy. Od května do října tu teplota vzduchu neklesne pod 25 stupňů Celsia a přes léto neopouští tropickou třicítku.

Kam na nejkrásnější pláže

Kyrenia (Girne) je vzkvétajícím pobřežním letoviskem, které dosud nepohltil cestovní ruch, a tak je jako stvořená pro dovolenou plnou relaxace. Proplétat se tu můžete úzkými uličkami lemovanými krámky a za návštěvu stojí i místní trh s čerstvým ovocem, zeleninou a netradičními suvenýry. Nejpopulárnější pláží je bezpochyby Acapulco Beach, která je kilometr dlouhá a nabízí příjemné posezení v místních barech. Zhruba pět kilometrů od Kyrenie najdete pláž Escape, která je považovaná za vůbec jednu z nejkrásnějších na Severním Kypru.

Bohatství města Famagusta dosud připomínají honosné středověké stavby. Nejznámější z nich je bezesporu pevnost ve starém přístavu, tzv. Othellova věž. Název získala díky Williamu Shakespearovi, který sem zasadil děj své hry Othello. Z vrcholu věže si užijete nádherný výhled na celé město a přilehlý přístav. Opravdu monumentální je pak katedrála sv. Mikuláše, často přirovnávaná ke katedrále ve francouzské Remeši. Stejně jako v Kyrenii, i ve Famagustě najdete nespočet krásných pláží a zákoutí. Místní větší i menší hotelové komplexy nabízejí příjemné ubytování i skvělý servis.

Kam na výlet

Severní Kypr je země, kde slunce svítí 300 dnů v roce. Kontrastem kilometrů písčitých pláží jsou tu majestátní hory, dodávající ostrovu nádech bujné přírody, kde se tyčí starobylé kláštery jako ten sv. Barnabáše nebo St. Mamas Monastery. Za prohlídku určitě stojí i zřícenina hradu St. Hilarion, o kterém se říká, že inspiroval Walta Disneyho v pohádce o Sněhurce.

Pokud vás láká slunce a písek, vyražte si lodí okolo pobřeží. Výlet nabídne zastávky na Acapulco Beach a Escape. A pokud se chcete vydat ještě dál, loď vás zaveze až na poloostrov Karpaz. Říká se, že místní pláže jsou jedny z nejkrásnějších na celém světě.

Vydat se ale můžete i po stopách severokyperské historie. Ta vás zavede do „města duchů“ Varoshy. Tady se život zastavil před desítkami let a od té doby město pustne. V roce 1974 ho totiž obsadila turecká armáda a udělala z něj tzv. nárazníkové pásmo mezi tureckou a řeckou částí ostrova. Kyperští obyvatelé před armádou utekli a už se nemohli vrátit zpět. Světovým unikátem je také hlavní město Kypru, Nikósia, které je taktéž od roku 1974 rozděleno na dvě části.

Z historie ostrova

Kypr je třetím největším ostrovem ve Středozemním moři, v jehož blízkosti leží Řecko, Turecko, Jordánsko a Egypt.

Severní Kypr (Turecká republika severního Kypru nebo též Severokyperská turecká republika) je vlastně nezávislým státem ležícím v severní části ostrova. Nezávislost tu byla vyhlášena v roce 1983. Od jižní části ostrova, tedy od Kyperské republiky, je oddělen zelenou linií spravovanou OSN. Dalšími většími městy jsou zde kromě Kyrenie a Famagusty také Morphou a Rizokarpaso.

" ["popis_kratky"]=> string(257) "Severní Kypr, panenský kousek země. Dlouhé písečné pláže, panenské zátoky a antické památky. Severní Kypr láká cestovatele svou mýtickou historií a malebnými zákoutími. Ne nadarmo se o ostrově říká, že jeho břehy byly rodištěm bohyně krásy a lásky Afrodity." ["teplota"]=> NULL ["DEST_STAT"]=> string(4) "Kypr" }
Severní Kypr
Severní Kypr
Severní Kypr, panenský kousek země. Dlouhé písečné pláže, panenské zátoky a antické památky. Severní Kypr láká cestovatele svou mýtickou historií a malebnými zákoutími. Ne nadarmo se o ostrově říká, že jeho břehy byly rodištěm bohyně krásy a lásky Afrodity.

více informací o destinaci méně informací o destinaciobject(DibiRow)#19 (6) { ["stredisko_id"]=> int(106) ["nazev"]=> string(9) "Ayia Napa" ["popis"]=> string(0) "" ["popis_kratky"]=> string(364) "Věhlasné kyperské rekreační centrum Ayia Napa leží na jihovýchodním výběžku ostrova u břehů Středozemního moře. Jedná se o město v oblasti pod řeckou správou, z něhož začínající dálnice vede do všech velkých měst včetně metropole Nikósie i k mezinárodnímu letišti u Larnaky. Do turecké Famagusty, u níž leží slavné město duchů Varoša, to je něco před 20 kilometrů." ["teplota"]=> NULL ["DEST_STAT"]=> string(4) "Kypr" }
Ayia Napa
Ayia Napa
Věhlasné kyperské rekreační centrum Ayia Napa leží na jihovýchodním výběžku ostrova u břehů Středozemního moře. Jedná se o město v oblasti pod řeckou správou, z něhož začínající dálnice vede do všech velkých měst včetně metropole Nikósie i k mezinárodnímu letišti u Larnaky. Do turecké Famagusty, u níž leží slavné město duchů Varoša, to je něco před 20 kilometrů.

více informací o destinaci méně informací o destinaciobject(DibiRow)#20 (6) { ["stredisko_id"]=> int(105) ["nazev"]=> string(7) "Larnaca" ["popis"]=> string(0) "" ["popis_kratky"]=> string(357) "Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Jižní Kypr, se mohou těšit na krásné pláže s jemným bílým pískem i nádherně tyrkysové vody Středozemního moře. Právem považují výletníci jižní pobřeží Kypru za skutečný ráj koupání. Chcete-li si zaplavat v mořských vlnách, z nichž se zrodila bohyně lásky Afrodité, je pro Vás ubytování na Jižním Kypru výbornou volbou. " ["teplota"]=> NULL ["DEST_STAT"]=> string(4) "Kypr" }
Larnaca
Larnaca
Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Jižní Kypr, se mohou těšit na krásné pláže s jemným bílým pískem i nádherně tyrkysové vody Středozemního moře. Právem považují výletníci jižní pobřeží Kypru za skutečný ráj koupání. Chcete-li si zaplavat v mořských vlnách, z nichž se zrodila bohyně lásky Afrodité, je pro Vás ubytování na Jižním Kypru výbornou volbou.

více informací o destinaci méně informací o destinacicashback
Poskytujeme zpětný bonus Creedo 10 %
Cestovní kancelář TopFly

Pokud hledáte správné tipy na dovolenou u moře, poznávací zájezdy nebo eurovíkendy v metropolích, nabízíme Vám výhodné first minute i last minute zájezdy do atraktivních destinací za velmi příjemné ceny. Vybírejte z našeho katalogu zájezdů pro sezonu 2018. Pro léto 2018 doporučujeme dovolenou v stále populárnějším Bulharsku, Turecku a na Kypru (severní i jižní část). Jako novinku pro letní dovolenou jsme si pro Vás připravili 3 nejpopulárnější řecké ostrovy: bájný Rhodos, krásnou Krétu a Zakynthos - ostrov s nejhezčími plážemi. V mimo sezónních termínech doporučujeme poznávací zájezdy nebo pobyty v Spojených Arabských Emirátech, Maroku, Portugalsku nebo v Turecku. Nově se můžete těšit na poznávací okruhy v Izraeli, Indii či na Madeiře. I v roce 2018 pokračujeme s nabídkou výhodných dotovaných zájezdů pro seniory. Nabídku seniorských zájezdů stále rozšiřujeme a v tomto roce tak můžete vybírat z těchto destinací: SAE, Izrael, Maroko, severní Kypr, Turecko a Indie. Last Minute Zájezdy jsou určeny pro zákazníky, kteří shání dovolenou na poslední chvíli, ale přesto se zaručenými kvalitami.

Kontaktní informace
TopFly s.r.o.
Vodičkova 41, palác Ligna
(vchod z pasáže Světozor)
110 00 Praha 1

mob: +420 724 380 280
mob: +420 725 884 688
tel: +420 224 152 038
fax: +420 224 152 039
© 2018 TOPFLY.cz | Cestovní kancelář nabízející pobytové a poznávací zájezdy, plavby i prodloužené víkendy do oblíbených destinací, výhodné last minute i first minute zájezdy.
Created by it2b s. r. o. | SEO (optimalizaci stránek) provádí Effectix.com, s.r.o. | Mapa webu