Novinky a aktuality
AKCE NÍZKÁ ZÁLOHA + NOVINKY CK TOPFLY!

Vážení klienti a obchodní partneři, V naší nabídce již naleznete vypsané zájezdy na sezónu 2018 a prodeje jsou nyní v plném proudu. Jako bonus k včasné rezervaci jsme si pro Vás připravili akci „NÍZKÁ ZÁLOHA“. Při podpisu smlouvy Vám bude účtována záloha POUZE 1500,- Kč / osoba! Využijte nyní největších slev za včasný nákup až 35%! Pozor - největší slevy FIRST MINUTE a akce "NÍZKÁ ZÁLOHA" platí pouze do 31.12.2017! Těšíme se na Vás i v roce 2018 :)

Více informací...
NOVĚ V NABÍDCE EXOTICKÁ INDIE!

Milí cestovatelé, jako jednu z prvních nabídek pro rok 2018 jsme si pro Vás připravili poznávací zájezd do exotické Indie - ZLATÝ INDIVKÝ TROJÚHELNÍK. Jedná se o zájezd na 6 nocí / 7 dní, se snídani a ubytováním v hotelech kategorie min. 4*. Během poznáte vše z toho nejzajímavějšího z historické i současné Indie. Navštívíte slavný Taj Mahál, růžové město Jaipúr s jeho paláci, město Agra s červenou pevností a nakonec Staré a Nové Dillí - město rozděleno na 2 kontrastní a zároveň harmonické části. Těšíme se na Vás

Více informací...
zx: sx: kypr


Destinace - Kypr


object(DibiRow)#19 (6) { ["stredisko_id"]=> int(92) ["nazev"]=> string(12) "Severní Kypr" ["popis"]=> string(6015) "

Pobřeží, kde nikdo neleží

Na pobřeží Středozemního moře omývajícího Severní Kypr se hladce dostanete z Prahy na letiště Ercan už za tři hodiny. Čekat můžete všechno, jen ne přeplněné pláže. Místo nich vás nadchnou opuštěné zátoky s čistými, jemně písčitými plážemi i plážičkami a průzračným mořem. Přesto žijí místní městečka čilým denním i nočním ruchem. V místních restauracích a tavernách můžete ochutnávat speciality inspirované středomořskou a tureckou kuchyní. Severní Kypr, to je ale také úchvatné spojení pozůstatků antických staveb starověkých Řeků a Římanů, byzantských kostelů, křižáckých pevností a samozřejmě přírody, lákající k procházkám i cyklistickým výletům.

Díky své poloze v subtropickém pásu je letní sezóna na Kypru delší než v jižních částech pevninské Evropy. Od května do října tu teplota vzduchu neklesne pod 25 stupňů Celsia a přes léto neopouští tropickou třicítku.

Kam na nejkrásnější pláže

Kyrenia (Girne) je vzkvétajícím pobřežním letoviskem, které dosud nepohltil cestovní ruch, a tak je jako stvořená pro dovolenou plnou relaxace. Proplétat se tu můžete úzkými uličkami lemovanými krámky a za návštěvu stojí i místní trh s čerstvým ovocem, zeleninou a netradičními suvenýry. Nejpopulárnější pláží je bezpochyby Acapulco Beach, která je kilometr dlouhá a nabízí příjemné posezení v místních barech. Zhruba pět kilometrů od Kyrenie najdete pláž Escape, která je považovaná za vůbec jednu z nejkrásnějších na Severním Kypru.

Bohatství města Famagusta dosud připomínají honosné středověké stavby. Nejznámější z nich je bezesporu pevnost ve starém přístavu, tzv. Othellova věž. Název získala díky Williamu Shakespearovi, který sem zasadil děj své hry Othello. Z vrcholu věže si užijete nádherný výhled na celé město a přilehlý přístav. Opravdu monumentální je pak katedrála sv. Mikuláše, často přirovnávaná ke katedrále ve francouzské Remeši. Stejně jako v Kyrenii, i ve Famagustě najdete nespočet krásných pláží a zákoutí. Místní větší i menší hotelové komplexy nabízejí příjemné ubytování i skvělý servis.

Kam na výlet

Severní Kypr je země, kde slunce svítí 300 dnů v roce. Kontrastem kilometrů písčitých pláží jsou tu majestátní hory, dodávající ostrovu nádech bujné přírody, kde se tyčí starobylé kláštery jako ten sv. Barnabáše nebo St. Mamas Monastery. Za prohlídku určitě stojí i zřícenina hradu St. Hilarion, o kterém se říká, že inspiroval Walta Disneyho v pohádce o Sněhurce.

Pokud vás láká slunce a písek, vyražte si lodí okolo pobřeží. Výlet nabídne zastávky na Acapulco Beach a Escape. A pokud se chcete vydat ještě dál, loď vás zaveze až na poloostrov Karpaz. Říká se, že místní pláže jsou jedny z nejkrásnějších na celém světě.

Vydat se ale můžete i po stopách severokyperské historie. Ta vás zavede do „města duchů“ Varoshy. Tady se život zastavil před desítkami let a od té doby město pustne. V roce 1974 ho totiž obsadila turecká armáda a udělala z něj tzv. nárazníkové pásmo mezi tureckou a řeckou částí ostrova. Kyperští obyvatelé před armádou utekli a už se nemohli vrátit zpět. Světovým unikátem je také hlavní město Kypru, Nikósia, které je taktéž od roku 1974 rozděleno na dvě části.

Z historie ostrova

Kypr je třetím největším ostrovem ve Středozemním moři, v jehož blízkosti leží Řecko, Turecko, Jordánsko a Egypt.

Severní Kypr (Turecká republika severního Kypru nebo též Severokyperská turecká republika) je vlastně nezávislým státem ležícím v severní části ostrova. Nezávislost tu byla vyhlášena v roce 1983. Od jižní části ostrova, tedy od Kyperské republiky, je oddělen zelenou linií spravovanou OSN. Dalšími většími městy jsou zde kromě Kyrenie a Famagusty také Morphou a Rizokarpaso.

" ["popis_kratky"]=> string(257) "Severní Kypr, panenský kousek země. Dlouhé písečné pláže, panenské zátoky a antické památky. Severní Kypr láká cestovatele svou mýtickou historií a malebnými zákoutími. Ne nadarmo se o ostrově říká, že jeho břehy byly rodištěm bohyně krásy a lásky Afrodity." ["teplota"]=> NULL ["DEST_STAT"]=> string(4) "Kypr" }
Severní Kypr
Severní Kypr
Severní Kypr, panenský kousek země. Dlouhé písečné pláže, panenské zátoky a antické památky. Severní Kypr láká cestovatele svou mýtickou historií a malebnými zákoutími. Ne nadarmo se o ostrově říká, že jeho břehy byly rodištěm bohyně krásy a lásky Afrodity.

více informací o destinaci méně informací o destinacicashback
Poskytujeme zpětný bonus Creedo 10 %
Cestovní kancelář TopFly

Pokud hledáte správné tipy na dovolenou u moře, poznávací zájezdy nebo eurovíkendy v metropolích, nabízíme Vám výhodné first minute i last minute zájezdy do atraktivních destinací za velmi příjemné ceny. Vybírejte z našeho katalogu zájezdů pro sezónu 2017. Pro sezónu 2017 doporučujeme stále oblíbenější dovolenou v Bulharsku, Maroku či na Kypru nebo v stále velmi populárním Turecku a v Spojených Arabských Emirátech, které se staly hitem posledních let. Vydejte se s námi na některý z našich výhodných poznávacích okruhů nebo na eurovíkend do Istanbulu. I v roce 2017 pokračujeme s nabídkou výhodných dotovaných zájezdů pro seniory. Last Minute Zájezdy jsou určeny pro zákazníky, kteří shání dovolenou na poslední chvíli, ale přesto se zaručenými kvalitami.

Kontaktní informace
TopFly s.r.o.
Vodičkova 41, palác Ligna
(vchod z pasáže Světozor)
110 00 Praha 1

mob: +420 724 380 280
mob: +420 725 884 688
tel: +420 224 152 038
fax: +420 224 152 039
© 2017 TOPFLY.cz | Cestovní kancelář nabízející pobytové a poznávací zájezdy, plavby i prodloužené víkendy do oblíbených destinací, výhodné last minute i first minute zájezdy.
Created by it2b s. r. o. | SEO (optimalizaci stránek) provádí Effectix.com, s.r.o. | Mapa webu