Novinky a aktuality
VALENTÝN OD CK TOPFLY!

Vážení klienti! Zarezervujte si svou dovolenou do 14.2.18 a získejte slevu 500,- Kč za každou rezervovanou osobu! Sleva se vztahuje na všechny zájezdy z nabídky CK TopFly pro rok 2018. Neváhejte a objednejte si dovolenou včas, kapacity u letních pobytových destinací se plní velmi rychle! Do konce února 2018 navíc platí druhá vlna akceFIRST MINUTE se slevou až 35%! Těšíme se na Vás a všem přejeme zamilovaného Valentýna!

Více informací...
KATALOG CK TOPFLY

Vážení klienti, je nám ctí Vám představit náš nový katalog pro sezónu 2018. Katalog naleznete ke stažení na našem webu v sekci "pro klienty" nebo na odkazu níže. V případě, že si přejete katalog zaslat poštou, prosíme o zaslání kontaktní adresy na rezervace@topfly.cz . Přejeme Vám šťastný výběr dovolené.

Více informací...
zx: sx: kypr


Destinace - Kypr


object(DibiRow)#19 (6) { ["stredisko_id"]=> int(115) ["nazev"]=> string(8) "Protaras" ["popis"]=> string(0) "" ["popis_kratky"]=> string(422) "Představte si nejjemnější písek, tyrkysové moře a úžasný podmořský svět! To jsou hlavní lákadla dovolené v Protaras! Ve skvěle vybaveném letovisku s nejkrásnějšími plážemi Kypru najdete vše, co báječná dovolená u moře nabízí! Užijte si lenošení na plážích a po setmění rušnou Protaras Avenue s množstvím zábavy, hudby a skvělými pochoutkami kyperské kuchyně. Inspirujte se našimi zájezdy a zvolte Protaras! Budete nadšeni." ["teplota"]=> NULL ["DEST_STAT"]=> string(4) "Kypr" }
Protaras
Protaras
Představte si nejjemnější písek, tyrkysové moře a úžasný podmořský svět! To jsou hlavní lákadla dovolené v Protaras! Ve skvěle vybaveném letovisku s nejkrásnějšími plážemi Kypru najdete vše, co báječná dovolená u moře nabízí! Užijte si lenošení na plážích a po setmění rušnou Protaras Avenue s množstvím zábavy, hudby a skvělými pochoutkami kyperské kuchyně. Inspirujte se našimi zájezdy a zvolte Protaras! Budete nadšeni.

více informací o destinaci méně informací o destinaciobject(DibiRow)#20 (6) { ["stredisko_id"]=> int(92) ["nazev"]=> string(12) "Severní Kypr" ["popis"]=> string(6015) "

Pobřeží, kde nikdo neleží

Na pobřeží Středozemního moře omývajícího Severní Kypr se hladce dostanete z Prahy na letiště Ercan už za tři hodiny. Čekat můžete všechno, jen ne přeplněné pláže. Místo nich vás nadchnou opuštěné zátoky s čistými, jemně písčitými plážemi i plážičkami a průzračným mořem. Přesto žijí místní městečka čilým denním i nočním ruchem. V místních restauracích a tavernách můžete ochutnávat speciality inspirované středomořskou a tureckou kuchyní. Severní Kypr, to je ale také úchvatné spojení pozůstatků antických staveb starověkých Řeků a Římanů, byzantských kostelů, křižáckých pevností a samozřejmě přírody, lákající k procházkám i cyklistickým výletům.

Díky své poloze v subtropickém pásu je letní sezóna na Kypru delší než v jižních částech pevninské Evropy. Od května do října tu teplota vzduchu neklesne pod 25 stupňů Celsia a přes léto neopouští tropickou třicítku.

Kam na nejkrásnější pláže

Kyrenia (Girne) je vzkvétajícím pobřežním letoviskem, které dosud nepohltil cestovní ruch, a tak je jako stvořená pro dovolenou plnou relaxace. Proplétat se tu můžete úzkými uličkami lemovanými krámky a za návštěvu stojí i místní trh s čerstvým ovocem, zeleninou a netradičními suvenýry. Nejpopulárnější pláží je bezpochyby Acapulco Beach, která je kilometr dlouhá a nabízí příjemné posezení v místních barech. Zhruba pět kilometrů od Kyrenie najdete pláž Escape, která je považovaná za vůbec jednu z nejkrásnějších na Severním Kypru.

Bohatství města Famagusta dosud připomínají honosné středověké stavby. Nejznámější z nich je bezesporu pevnost ve starém přístavu, tzv. Othellova věž. Název získala díky Williamu Shakespearovi, který sem zasadil děj své hry Othello. Z vrcholu věže si užijete nádherný výhled na celé město a přilehlý přístav. Opravdu monumentální je pak katedrála sv. Mikuláše, často přirovnávaná ke katedrále ve francouzské Remeši. Stejně jako v Kyrenii, i ve Famagustě najdete nespočet krásných pláží a zákoutí. Místní větší i menší hotelové komplexy nabízejí příjemné ubytování i skvělý servis.

Kam na výlet

Severní Kypr je země, kde slunce svítí 300 dnů v roce. Kontrastem kilometrů písčitých pláží jsou tu majestátní hory, dodávající ostrovu nádech bujné přírody, kde se tyčí starobylé kláštery jako ten sv. Barnabáše nebo St. Mamas Monastery. Za prohlídku určitě stojí i zřícenina hradu St. Hilarion, o kterém se říká, že inspiroval Walta Disneyho v pohádce o Sněhurce.

Pokud vás láká slunce a písek, vyražte si lodí okolo pobřeží. Výlet nabídne zastávky na Acapulco Beach a Escape. A pokud se chcete vydat ještě dál, loď vás zaveze až na poloostrov Karpaz. Říká se, že místní pláže jsou jedny z nejkrásnějších na celém světě.

Vydat se ale můžete i po stopách severokyperské historie. Ta vás zavede do „města duchů“ Varoshy. Tady se život zastavil před desítkami let a od té doby město pustne. V roce 1974 ho totiž obsadila turecká armáda a udělala z něj tzv. nárazníkové pásmo mezi tureckou a řeckou částí ostrova. Kyperští obyvatelé před armádou utekli a už se nemohli vrátit zpět. Světovým unikátem je také hlavní město Kypru, Nikósia, které je taktéž od roku 1974 rozděleno na dvě části.

Z historie ostrova

Kypr je třetím největším ostrovem ve Středozemním moři, v jehož blízkosti leží Řecko, Turecko, Jordánsko a Egypt.

Severní Kypr (Turecká republika severního Kypru nebo též Severokyperská turecká republika) je vlastně nezávislým státem ležícím v severní části ostrova. Nezávislost tu byla vyhlášena v roce 1983. Od jižní části ostrova, tedy od Kyperské republiky, je oddělen zelenou linií spravovanou OSN. Dalšími většími městy jsou zde kromě Kyrenie a Famagusty také Morphou a Rizokarpaso.

" ["popis_kratky"]=> string(257) "Severní Kypr, panenský kousek země. Dlouhé písečné pláže, panenské zátoky a antické památky. Severní Kypr láká cestovatele svou mýtickou historií a malebnými zákoutími. Ne nadarmo se o ostrově říká, že jeho břehy byly rodištěm bohyně krásy a lásky Afrodity." ["teplota"]=> NULL ["DEST_STAT"]=> string(4) "Kypr" }
Severní Kypr
Severní Kypr
Severní Kypr, panenský kousek země. Dlouhé písečné pláže, panenské zátoky a antické památky. Severní Kypr láká cestovatele svou mýtickou historií a malebnými zákoutími. Ne nadarmo se o ostrově říká, že jeho břehy byly rodištěm bohyně krásy a lásky Afrodity.

více informací o destinaci méně informací o destinaciobject(DibiRow)#19 (6) { ["stredisko_id"]=> int(106) ["nazev"]=> string(9) "Ayia Napa" ["popis"]=> string(0) "" ["popis_kratky"]=> string(364) "Věhlasné kyperské rekreační centrum Ayia Napa leží na jihovýchodním výběžku ostrova u břehů Středozemního moře. Jedná se o město v oblasti pod řeckou správou, z něhož začínající dálnice vede do všech velkých měst včetně metropole Nikósie i k mezinárodnímu letišti u Larnaky. Do turecké Famagusty, u níž leží slavné město duchů Varoša, to je něco před 20 kilometrů." ["teplota"]=> NULL ["DEST_STAT"]=> string(4) "Kypr" }
Ayia Napa
Ayia Napa
Věhlasné kyperské rekreační centrum Ayia Napa leží na jihovýchodním výběžku ostrova u břehů Středozemního moře. Jedná se o město v oblasti pod řeckou správou, z něhož začínající dálnice vede do všech velkých měst včetně metropole Nikósie i k mezinárodnímu letišti u Larnaky. Do turecké Famagusty, u níž leží slavné město duchů Varoša, to je něco před 20 kilometrů.

více informací o destinaci méně informací o destinaciobject(DibiRow)#20 (6) { ["stredisko_id"]=> int(105) ["nazev"]=> string(7) "Larnaca" ["popis"]=> string(0) "" ["popis_kratky"]=> string(357) "Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Jižní Kypr, se mohou těšit na krásné pláže s jemným bílým pískem i nádherně tyrkysové vody Středozemního moře. Právem považují výletníci jižní pobřeží Kypru za skutečný ráj koupání. Chcete-li si zaplavat v mořských vlnách, z nichž se zrodila bohyně lásky Afrodité, je pro Vás ubytování na Jižním Kypru výbornou volbou. " ["teplota"]=> NULL ["DEST_STAT"]=> string(4) "Kypr" }
Larnaca
Larnaca
Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Jižní Kypr, se mohou těšit na krásné pláže s jemným bílým pískem i nádherně tyrkysové vody Středozemního moře. Právem považují výletníci jižní pobřeží Kypru za skutečný ráj koupání. Chcete-li si zaplavat v mořských vlnách, z nichž se zrodila bohyně lásky Afrodité, je pro Vás ubytování na Jižním Kypru výbornou volbou.

více informací o destinaci méně informací o destinacicashback
Poskytujeme zpětný bonus Creedo 10 %
Cestovní kancelář TopFly

Pokud hledáte správné tipy na dovolenou u moře, poznávací zájezdy nebo eurovíkendy v metropolích, nabízíme Vám výhodné first minute i last minute zájezdy do atraktivních destinací za velmi příjemné ceny. Vybírejte z našeho katalogu zájezdů pro sezonu 2018. Pro léto 2018 doporučujeme dovolenou v stále populárnějším Bulharsku, Turecku a na Kypru (severní i jižní část). Jako novinku pro letní dovolenou jsme si pro Vás připravili 3 nejpopulárnější řecké ostrovy: bájný Rhodos, krásnou Krétu a Zakynthos - ostrov s nejhezčími plážemi. V mimo sezónních termínech doporučujeme poznávací zájezdy nebo pobyty v Spojených Arabských Emirátech, Maroku, Portugalsku nebo v Turecku. Nově se můžete těšit na poznávací okruhy v Izraeli, Indii či na Madeiře. I v roce 2018 pokračujeme s nabídkou výhodných dotovaných zájezdů pro seniory. Nabídku seniorských zájezdů stále rozšiřujeme a v tomto roce tak můžete vybírat z těchto destinací: SAE, Izrael, Maroko, severní Kypr, Turecko a Indie. Last Minute Zájezdy jsou určeny pro zákazníky, kteří shání dovolenou na poslední chvíli, ale přesto se zaručenými kvalitami.

Kontaktní informace
TopFly s.r.o.
Vodičkova 41, palác Ligna
(vchod z pasáže Světozor)
110 00 Praha 1

mob: +420 724 380 280
mob: +420 725 884 688
tel: +420 224 152 038
fax: +420 224 152 039
© 2018 TOPFLY.cz | Cestovní kancelář nabízející pobytové a poznávací zájezdy, plavby i prodloužené víkendy do oblíbených destinací, výhodné last minute i first minute zájezdy.
Created by it2b s. r. o. | SEO (optimalizaci stránek) provádí Effectix.com, s.r.o. | Mapa webu