800 773 773 (volejte zdarma)
Tuto dovolenou si právě prohlíží 5 cestovatelů.

PORTUGALSKÉ POKLADY UNESCO(PORTO, DOURO, SANTIAGO) ***

21.5. - 28.5.2019
Praha
Polopenze s nápoji

Fotografie

Poloha

PORTO, BRAGA, GUIMARAES, DOURO A SANTIAGO DE COMPOSTELA
Osmi-denní zájezd do Portugalska, při kterém poznáte krásy severu, vybraná města, portugalskou kulturu, historii, památky, přírodu a také chutě. Nebude chybět portské víno a návštěva vinic v údolí řeky Doura. Provincie Porto, Douro, a Minho skrývají mnoho pěkného. Právě tam se začala psát historie portugalského království. Dodnes si sever zachovává svou originalitu a neopakovatelnost. Udržují se tradiční řemesla jako výroba kvalitní obuvi, výroba zlatých šperků a další. Co k severnímu Portugalsku neodmyslitelně patří, je výborná gastronomie. Domácí šunky, klobásy, sýry, chleba a několik různých druhů vína- tradiční červené a bílé, dále zelené (´nezralé´) víno, portské a šumivé víno. Každý z regionů má svou vyhlášenou specialitu. Pojeďte s námi poznat to pravé Portugalsko.

Program zájezdu:

1. den: přílet do Porta:
Přílet do Porta, po přivítání delegátem na letišti následuje transfer do hotelu a informační
schůzka, během které se dozvíte podrobnosti o programu zájezdu.
Večeře a přenocování v min. 3* hotelu.

2. den: město Braga - portugalský Řím:
Po snídani v hotelu se vydáme do města Braga, které se v dobách Římanů nazývalo Bracara Augusta a odedávna je církevním centrem a centrem obchodu, od 12. století zde dokonce sídlí portugalští arcibiskupové. Proto také město získalo přezdívku ´portugalský Řím´. Navštívíme nejstarší katedrálu v zemi, Sé de Braga, kde odpočívají rodiče prvního portugalského krále. Prohlídneme si historické centrum města a jeho památky. Poté se vydáme do okolních kopců, kde se nad městem nachází známé poutní místo Bom Jesus do Monte, nejvelkolepější poutní místo v Portugalsku. Monumentální barokní schodiště vedoucí ke kostelu Bom Jesus, je rozdělené na několik částí. Můžete si ho projít pěšky nebo se svézt historickou lanovkou, první fungující lanovkou na pyrenejském poloostrově (lanovka za poplatek). Na závěr se podíváme do nedaleké Citania de Briteiros, osady z doby železné, která je jedním z nejzajímavějších archeologických nalezišť v Portugalsku. Poté návrat do hotelu.
Večeře a přenocování v min. 3* hotelu.

3. den: hlavní město severu Porto:
Ráno po snídani v hotelu se podíváme do hlavního města severního Portugalska, do Porta. Někdy se mu také přezdívá město vína nebo město mostů. Ten nejpěknější, most Ludvíka I., na nás čeká na nábřeží zvaném Ribeira. Ribeira a staré historické centrum jsou zapsané na seznamu UNESCO a vytváří neopakovatelný kolorit tohoto města. Při celodenní návštěvě si prohlídneme hlavní části města, jeho náměstí, uličky a vybrané památky jako katedrálu Sé, kostel svaté Kláry, nádraží Sao Bento a další. Nevynecháme ani část zvanou Cordoaria, kde je možné navštívit věhlasné knihkupectví Lello (fakultativně), údajně nejkrásnější knihkupectví na světě, nebo 75 m vysokou věž Torre dos Clerigos (fakultativně), ze které se nabízí výhled na celé Porto. Podíváme se také na druhou stranu řeky, do Vila Nova de Gaia, kde ve sklepích dozrává portské víno. Z této strany budete mít Porto jako na dlani a výhled si můžete vychutnat v jedné z místních kaváren a restaurací se skleničkou vína v ruce. Poté návrat do hotelu.
Večeře a přenocování v min. 3* hotelu.

4. den: Douro – návštěva vybraného vinařství, ochutnávka portského a plavba po řece:
Dnes se vydáme směrem k hornímu toku řeky Doura, kde se na strmých terasách rozkládají nádherné vinice. Region Alto Douro, zapsaný na seznamu UNESCO, je jediným regionem na světě, kde se po staletí vyrábí lahodné portské víno. Naší první zastávkou bude malebné městečko Pinhao. Čeká nás projížďka na tradičních lodích Rabelo, na kterých se hotové portské víno sváželo v sudech do sklepů ve Vila Nova de Gaia. Cestou nás budou doprovázet krásné výhledy na okolní vinice a vinařství. Po prohlídce městečka se přesuneme do vybraného vinařství. Dozvíme se, jak se vyrábí portské víno a samozřejmě nebude chybět ochutnávka několika druhů tohoto lahodného vína. Další zastávkou bude město Lamego, proslulé výrobou šumivého vína a výběrové šunky (ochutnávka fakultativně). Nad městem se tyčí poutní místo Nossa Senhora dos Remédios, které si prohlídneme. Po prohlídce návrat do hotelu.
Večeře a přenocování v min. 3* hotelu.

5. den: Guimaraes - kolébka národa:
Po snídani v hotelu se vydáme do historického města Guimaraes. Právě zde se začaly psát dějiny Portugalského království. Městu se právem přezdívá ´kolébka národa´. Prvně se podíváme k hradu, kde se podle všeho narodil první portugalský král Afonso Henriques (návštěva hradu fakultativně). Stavbu zahájila už v 10. století Galicijská hraběnka Mumadona a kolem hradu se hned začalo rozrůstat město Guimaraes. Obyvatelé města v hradu často hledali úkryt před častými útoky Maurů a Normanů. Další kroky nás povedou směrem do centra města, kde uvidíme kostel Sao Miguel, ve kterém byl pokřtěn Afonso Henriques, palác rodu Braganců a projdeme se malými kamennými uličkami starobylého centra města, kde v místních obchůdcích můžeme obdivovat různé ruční výrobky. Pro oblast Guimaraese jsou typická řemesla jako předení lnu, tkaní pláten, stříbrotepectví, zpracování kůží a obuvnictví nebo třeba výroba příborů. Během odpoledne se přesuneme do města Barcelos, které leží na řece Cávado. Město je známé výrobou keramiky a uměleckými řemesly. Už jste slyšeli legendu o Barcelském kohoutovi? Dnes se podíváme, kde se tato legenda odehrála. V tomto městě také několik let žil a pracoval architekt Gustave Eiffel. Poté návrat do hotelu.
Večeře a přenocování v min. 3* hotelu.

6. den: Ponte de Lima, Viana do Castelo, Apúlia:
Po snídani v hotelu se vydáme více na sever krajiny, kde navštívíme kouzelné městečko Ponte de Lima, které dostalo název podle starobylého mostu přes řeku Lima. Toto město má za sebou dlouhou historii a sehrálo velkou roli při obraně provincie Minho před Maury. Během prohlídky města se můžeme těšit na středověkou architekturu, zahrady, muzea, zelené víno a vynikající gastronomii, typickou pro severní Portugalsko. Příjemná je i procházka kolem řeky Lima. Odpolední část dne strávíme u Atlantského oceánu. Zastavíme se na vyhlídce s bazilikou Santa Luzia, odkud je úchvatný pohled na pobřežní město Viana do Castelo, okolí města a samozřejmě na oceán. Poté přejedeme malebnou krajinou až na pobřeží, kde na nás čeká pláž Apúlia s větrnými mlýny a pohled na nekonečný Atlantik. Poté návrat do hotelu.
Večeře a přenocování v min. 3* hotelu.

7. den: Santiago de Compostela (extra výlet)
Dnes v brzkých ranních hodinách vyrazíme opět směrem na sever. Tentokrát bude naším cílem sousední Španělsko. Podíváme se do města Santiago de Compostela (UNESCO), které je slavným poutním místem, jedním z nejvýznamnějších v Evropě. Každý rok sem přicházejí tisíce poutníků z celého světa. V místech, kde dnes stojí honosná katedrála, byl nalezen hrob Svatého Jakuba Staršího, jednoho ze dvanácti apoštolů. Kromě památek, kterých je v tomto historickém městě nespočet, můžete navštívit tradiční tržnici s čerstvými rybami, mořskými plody, květinami, ovocem a zeleninou a různými regionálními produkty. Ke Španělsku také neodmyslitelně patří ´tapas´, jednohubky různých druhů, které si můžete vychutnat se skleničkou vína. Co takhle papričky ´pimento padrón´?
V podvečer návrat do hotelu.
Poznámka: jedná se pouze o plánovaný výlet a podmínkou organizování výletu je minimální počet účastníků.
Večeře a přenocování v min. 3* hotelu.

8. den: Návrat domů:
Tento den se bohužel budeme muset rozloučit a čeká na Vás transfer na letiště v Portu a odlet
zpět do Prahy. Přejeme Vám mnoho šťastných zážitků.

Vybavení Hotelu

Hotely kategorie min. 3* se nachází v oblasti severního Portugalska v některém z příjemných městeček – z větší části rodinně vedené hotely s dlouhou tradicí se nachází v centrech měst. Poblíž hotelů jsou restaurace, občanská vybavenost i menší nákupní možnosti. Hotely disponují recepcí s lobby barem, restaurací, v některých hotelech obchodem, wifi připojením k internetu (ve společných prostorách hotelu, může být účtován poplatek).
Ubytování během zájezdu je zajištěno v 1 hotelu kategorie min. 3*.

Vybavení pokoje

Standardní pokoje jsou účelně zařízeny a jsou vybaveny klimatizací, TV se SAT, telefonem, minibarem (za poplatek), koupelnou se sprchovým koutem, toaletou a fénem.

Stravování

POLOPENZE VČ. NÁPOJŮ – snídaně a večeře formou bufetu nebo servírovaná večeře. U večeře se podává zdarma džbánek vody a vína.

Služby za poplatek

- Rozšířené Top cestovní pojištění vč. storna zájezdu za 560,- Kč / osoba
- Fakultativní výlety a služby (možno přiobjednat na místě u delegáta)

Programový balíček výletů za 169 Eur (platba fakultativně na místě):
- výlet Braga + Bom Jesus + Citania de Briteiros (2. den)
- výlet do Porta (3. den)
- výlet do údolí Doura s ochutnávkou portského a plavbou lodí (4. den)
- výlet do Guimaraese + Barcelos (5. den)
- výlet do Ponte de Lima + pláž Apúlia (6. den)
- odborný výklad průvodců
- cena balíčku zahrnuje i návštěvu osady Citania de Briteiros, plavbu lodí Rabelo po řece Douro a návštěvu vybraného vinařství s ochutnávkou portského vína

Extra výlet: Výlet Santigo de Compostela (7. Den programu) – cena bude upřesněna

Poznámka

- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny!
- Počet dětí u poznávacích zájezdů je omezen. Děti jsou na vyžádání u CK.
- Konkrétní jméno hotelu bude sděleno na místě delegátem.
- Jednotlivé výlety vč. transferů na jednotlivá místa, vstupů do navštívených objektů či památek a
výkladů průvodců nejsou zahrnuty v ceně zájezdů. Výlety jsou obsaženy v programovém balíčku.
- Fotografie hotelů a ubytování uvedené u nabídky jsou ilustrační.

od 16 980 Kč
First Minute
25 980 Kč
21.5. - 28.5.2019, Polopenze s nápoji, Praha
21.5. - 28.5.2019, Polopenze s nápoji, Praha
27.8. - 3.9.2019, Polopenze s nápoji, Praha
Počet osob
Pro zadaný počet osob se vždy rezervuje jeden pokoj.
Cena zahrnuje
- Leteckou dopravu Praha – Porto – Praha
- Veškeré letištní taxy a poplatky vč. paliva
- Transfer letiště – hotel – letiště
- Ubytování na 7 nocí v příjemném hotelu kategorie min. 3*
- Polopenze vč. nápojů (džbánek vody a vína)
- Služby českého delegáta
- Pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje
- Rozšířené Top cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu za 560,
- Kč / osoba
- Fakultativní výlety a služby (možno přiobjednat na místě u delegáta)
Proč vyrazit s TopFly.cz?
Pojištění od ověřené společnosti
Nonstop zákaznická podpora
Zarezervujte si parkování na letišti v Praze za zvýhodněné ceny! Rychle a komfortně přímo k terminálu.
Bezpečné pojištění, které slouží lidem
Máte otázku?
Nebojte se nám zavolat, rádi vám vyhovíme a pomůžeme vybrat tu správnou dovolenou snů.
800 773 773 (volejte zdarma)
Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.
ok